15 Haziran 2012 Cuma

Zaman Kore Zamanı! -Part 1 Top 3-

Efeniim Love Rain'i de bitirdik çok güzel bi şekilde, şimdi huzurla ölebilirim. Yoona sayesinde Girls' Generation'un bi kaç şarkısını bile dinledim, Alpay Erdem'in deyimiyle deli çıkıcam. Bu arada final bölümünde gelinliği de saçı da çok güzeldi ya çok doğaldı.Bu kız çok güzel ya, deli çıkıcam!

Neyse efenim, maziyi jet turumuzla hatırladıktan sonra bugünki yazının konusuna gelelim. Bugün favori Kore dizilerimi sizlerle paylaşıcam. Hepsi de beni etkilemiş, çok güldürmüş çok ağlatmış dizilerdir. Kore dizisi dediğin zaman zaman sıkar, 1 saattir bayar. Her ne kadar bi sezonluk ömrü olsa da bazen başrol oyuncuları o kadar tripkolik olur ki deli çıkıcam dersiniz. Demeyiniz efenim, sonuna kadar izleyin en güzeli sonu. Sevin Kore dizilerini, dünyanın en saf şeyleri onlar :) Neyse.

1) Secret Garden 

Secret Garden izlediğim günden beri benim favorimdir, ve hep öyle kalıcak gibi. Ben bu dizide ağladığım kadar hiç ağlamadım, belki 49 Days'de. Bi kere başrol oyuncuları yeter, ikisi de benim göynüme taht kurdu. Hyun Bin ve Ha Ji Won. Dizide canladırdıkları karakterlerle insanı aşka inandırırlar. Gerçekten aşkın kurallarla ya da aradığınız mükemmel insanla olmayacağını anlatıyor. Ayrıca beni en çok etkileyen şeylerden biri de Kim Joo Won'un Gil Ra Im için ölümü göze almasıydı. Kesilikle izleyin derim.


munçyovaşyo munçyovaşyo ihihihihihi

2) 49 Days

Aslında Secret Garden kadar çok seviyorum bunu da ama neden bilmem Secret Garden hep birinci. 49 Days'i izlerken ben öküz gibi ağlamıştım hele ki finalde 2 saat durmadı ya gözyaşları. *Spoiler* vericez artık ama ' Yaaa ablağğğ öldü kığzz ' diye her şeyden bihaber olan ablama ağladım tüm gün. O kadar güzeldi ki bu dizi her yönüyle.  Gerçek arkadaşlık, gerçek aşk konusunda çok güzel dersler veriyodu. Gerçek bi Kore draması istiyorsanız 49 Days'i izlemelisiniz. Ayrıca belirtmeliyim ki başrol oyuncuarından Nam Gyu Ri Kore'nin en güzel yüzlerinden biri.Çok güzel bulduğum ablamış kendisi, tam bir ballı lokma tatlısı kanımca.


İkisinin ilişkisi de çok etkilemişti beni.

3)You're Beautiful

Yeri bende ayrı olan Kore dizilerinden bir başkası. Sanırım Trt'de Goong'u izlememden sonra izlediğim ilk Kore dizisi. Goong'tan sonra biz Hana Yori Dango'yu Boys Over Flowers'ın Japon versiyonunu,ki aslında versiyon demek de olmaz çünkü Hana Yori Dango daha önce çekildi, izlemiştik. Sonra uzun süre bi daha Asya dizisi izlememiştim. You're Beautiful sevilmez mi zaten izleyen bilir. Park Shin Hye'nin canlandırdığı Go Mi Nam zaten tapılası bi karakter. Saflığına bayılıyosunuz dizi boyunca. Jang Geun Suk'a da bu dizi de hasta olmuştum. Ondan sonra da hemen Marry Me Mary'i izlemiştim sırf onun için ihihihi. Kore dizilerine merakınız varsa öneren olmuştur zaten, kesin izlenmesi gerekenler arasında.


haha dizideki favri sahnelerimden biri

Şimdilik Top 3'i verdim sadece abla baskısı var şu an odada. Bidahaki yazıya 7 tane daha verip Top 10'i tamamlarım. Bol Kore dizili günler efenim :))))Hiç yorum yok:

Yorum Gönder